Amerykanie…

Amerykanie Biednieją

Amerykański sen?

„Niemal 51 mln gospodarstw domowych nie zarabia wystarczająco dużo, by pozwolić sobie na miesięczny budżet zawierający opłaty za czynsz, żywność, opiekę przedszkolna, opiekę zdrowotną, transport oraz opłacenie rachunków za telefony komórkowe – wynika z raportu United Way ALICE Project. Według raportu jest to aż 43 proc. wszystkich gospodarstw domowych w USA”

„Z raportu zaprezentowanego przez CNN wynika także, że 16,1 mln amerykańskich gospodarstw domowych żyje w biedzie, a ilość gospodarstw domowych, gdzie zarobki nie starczają na podstawowe potrzeby życiowe i bytowe, podwoiła się do 34,7 mln”

„Według zeszłorocznego raportu Banku Światowego, na całym świecie 769 milionów ludzi żyje za mniej niż 1,90 dol. dziennie. Są to egzystujące w skrajnym ubóstwie, najbiedniejsze osoby na świecie, stanowiące niemal 10 proc. globalnej populacji.

Z grupy tej 3,2 miliona mieszka w Stanach Zjednoczonych, a 3,3 miliona w innych krajach o wysokim dochodzie. Najwięcej jest ich we Włoszech, Japonii i Hiszpanii.

Ekonomista z Oxfordu Robert Allen wyliczył granicę skrajnego ubóstwa w krajach bogatej północy na 4 dolary dziennie. Okazuje się, że we wszystkich krajach rozwiniętych 13,8 miliona osób żyje w krańcowej biedzie. Aż 5,3 miliona z nich to Amerykanie”
#usa #ciekawostki #ekonomia #gospodarka #swiat