Wizja świata według…

Wizja świata według wykopu:
Informacja z Polski, Europy czy USA- …pewnie fejk, manipulacja oszustwo, mieszali przy statystykach, statystyki z dupy, kto tyle niby zarabia.
Informacja z Chin – wow, super, to jest prawda, nie da się inaczej, przeciętny Chińczyk bogatszy od przeciętnego Polaka! Rząd dba o ludzi! Nie ma podatków, paróweczki i raj na ziemi.
Zawsze mnie to zastanawia, że ludzie tak chętnie wierzą we wszystko z kraju, w którym hasła propagandowe widnieją na autobusach, w reklamach wyświetlanych w metrze, w szkołach? Z kraju, który na każdym banknocie ma zbrodniarza wymienianego jednym tchem razem ze Stalinem i Hitlerem? Na którego to temat nie znajdziemy informacji w cenzurowanym internecie. W kraju, w którym do grania w LoLa trzeba podać dane dowodu osobistego. W kraju, z którego nie da się normalnie pojechać na wycieczkę do Europy czy USA (to znaczy da się, ale musi być to zorganizowane grupa albo wiza studencka/pracownicza albo trzeba być jakimś partyjniakiem). W kraju, który od zawsze posuwał się do nieetycznych zagrywek (jak zajęcie Tybetu i konflikt z Tajwanem).
#chiny #polityka #ekonomia #przemysleniazdupy